לא רק לעצלנים שערים חשמליים

שערים חשמליים מטעמי נוחות ואבטחה. השער החשמלי לבית הפרטי מצריך, על פי רוב, מידע על שני סוגים שונים שלו: שער לכניסת הולכי רגל ושער לכניסת כלי רכב. שני השערים פועלים באופנים שונים, ועל כן פרמטרי הבחירה שלהם אינם זהים. אז כיצד כדאי לשקול איזה שער נבחר? להלן מספר מדדים ופרמטרים שונים אשר יסייעו לכם לקחת החלטה שקולה בנושא: 
שערים חשמליים
בחירת שערים להולכי רגל לבית הפרטי
בבחירת שערים מעין אלה חשוב לדעת מספר עובדות חשובות אשר יסייעו לכם לגבש בחירה נכונה:
א. ההיבט הטכני:
1. החומר: עיקר שערי הבית עשויים מברזל או אלומיניום. חומרים אלו שונים בהרכב הכימי שלהם. שינוי זה משפיע ישירות על בחירתכם. כך, למשל הברזל נחשבת למתכת החזקה בטבע: זה לא מקרי שרוב מנעולי דלתות הבית עשויות מחומר זה, ויש המכנים אותו "היהלום של המתכות". לעומת זאת, חשוב להדגיש שמדובר במתכת אשר יכולה להחליד ולכן קניית שער מברזל מחייבת ביצוע טיפולים שוטפים למניעת חריקות וחלודה: שימון צירים, ושימוש בחומרי אל חלד על גוף השער. לעומתו, שער אלומיניום אינו מחליד: מדובר במתכת שנשארת במצבה החדש גם בעונות גשמים קשות. 
2. כובד השער: שער כבד מזוהה עם מרבית הצרכנים כשער חזק ובטוח. האמנם? מובן שלפי חוק שימור האנרגיה, יש הצדקה לכובד הרב בתחום הביטחון ואכן יהיה קשה יותר לפרוץ שער כזה. מצד שני, הזזתן קשה וממושכת ועלולה להימשך גם דקה שלמה. אם תמצאו את עצמכם במצב בו תמהרו מהבית, האם תהיו שלמים עם שער שכזה? איננו בטוחים כלל ועיקר. שערים שעשויים מכל החומרים יכולים להימצא הן בגרסאות קלות והן בגרסאות כבדות. חשוב לבדוק זאת בטרם תבחרו שערים חשמליים לבית.
3. מנגנון הפתיחה האלקטרוני: ניתן לרכוש מנגנון פתיחה ידני המצריך דחיפה בשעת הפתיחה, או מנגנון אוטומטי שנפתח מעצמו לפי גלאי נפחים. במידה ובחרתם בגלאי האוטומטי חשוב להזמין אנשי אבטחה ומיגון אשר יכיילו את המנגנון שלו לזיהוי נכון של נפחים.
שערים להולכי רגל
ב. ההיבט העיצובי:
1. שערים מעוצבים: חשוב לבדוק את תחום עיצוב השערים מלפני ולפנים ולעולם לא להניח שיש רק מספר דרכים מצומצם לעצב שערים. מעצבי הפנים המתמחים בעיצוב הביתי יוכלו לסייע לכם לתכנן שער עם מראה מקורי ולהכווין אתכם לספקים אשר אצלם ניתן לרכוש שערים אלו.
2. התאמה לסביבה הקרובה – ההתאמה למראה של סביבה זו חשובה. השער צריך להצדיק את עצמו מבחינה עיצובית הן ביחס לנוף העירוני או הכפרי מחד והן ביחס לחצר הבית מאידך.
עיצובים ייחודיים בשערי ברזל
בחירת שערים לכלי רכב
בבחירת שערים אלקטרוניים מעין אלה חשוב לדעת מספר עובדות חשובות שיסייעו לך בביצוע הבחירה:
1. בחירת הבוכנה – שערים אלו נפתחים ומסגרים באמצעות בוכנה הידראולית אשר יכולה להניע את השער למעלה או לצדדים. יש לבחור את מנגנון ההנעה ההידראולי המועדף עלייך.
2. בדיקת ביצועי הבוכנה – במקביל לסוג התנועה של הבוכנה יש לבדוק את ביצועיה ולהעדיף שער עם בוכנה המבצעת תנועה מהירה ככל האפשר. אינכם מעוניינים להיתקע במשך דקות בחנייה כאשר אתם ממהרים.
3. התאמה לשער הולכי הרגל – חברות שערים רבות מוכרות את שני סוגי השערים הללו בעיצוב זהה על מנת ליצור המשכיות בצבע ובחומרים של השערים. במידה ולא הוצעה לך עסקה כזו, מומלץ לדאוג למראה מסוג זה על מנת להצדיק את קיומו של השער מבחינה עיצובית.